Telefon: +90 (216) 467 3333 - (0212) 963 3362
Güzelliğe Dair Ne Varsa! Harita | Adres              

PLEXR , BENLERİNİZDEN KURTULABİLİRSİNİZ…

· Blog, CİLT HASTALIKLARI, Tedavi Yöntemleri · PLEXR , BENLERİNİZDEN KURTULABİLİRSİNİZ… için yorumlar kapalı

Dermatolojide benler çok önemli yer tutar, insanlarda da erkek kadın farketmeksizin en önemli estetik sorunların başında  gelir. Genetik bir durum olmakla birlikte benler, genelde doğuştan itibaren bütün benlerin vücudumuzda görülmemesi, genellikle ergenlikten itibaren artmaya ve büyümeye başlaması, özellikle kadınlarda hamilelik gibi hormonal aktif durumlarda sayı ve büyüklüklerinde meydana gelen değişiklikler nedeniyle rahatsızlık verirler. Son zamanlarda deri kanserlerinde gözlenen artış nedeniyle de çok önem kazanan benler genelde istenmezler. Plexr dan önce ben tedavisinde lazerler ve cerrahi yöntemler sıkça kullanılmıştır.

Özellikle kişilerin istemedikleri benler çok iyi bir dermatolojik gerekirse dermatoskopik muayeneden geçirilmelidir. İyi huylu benler Plexr ile tedavi edilebilirler. Kötü huylu olma ihtimali olan benler ellenmemelidir. İyi huylu benlerden en çok Plexr ile tedavi edilenler; koltuk altı boyun ve göğüs altlarında sıkça görülen et benleri “ soft fibrom” , özellikle yüz bölgesinde görülen deriden kabarık koyu veya normal renkte olan epidermal nevüsler, dermal nevüslerdir. Bunların haricinde leke şekline elde ve yüzde sıkça görülen pigmente nevüslerde Plexr ile tedavi edilebilirler.yuz-ben

Plexr plazma enerjisi ile çalıştığı için ben tedavisinde neredeyse yan etki oluşturmadan tedavi seçeneği sağlamaktadır. Lokal anestezi ile uygulanan işlemden sonra basit bir yara bakımı  ve iyi bir UV koruma ile sonuca 1 hafta gibi kısa bir sürede ulaşılır.   Çevre dokuya zarar vermediği için iyileşme süresi oldukça kısa olan Plexr tedavisi, maliyet açısından da oldukça hesaplıdır, ortalama 500 TL civarında beninizden ömür boyu kurtulabilirsiniz.

Önemli bir nokta, piyasada kendini plexr olarak tanıtan sahte cihazlara dikkat etmenizi öneririz. Bunlar çoğunlukla radyofrekans cihazı olduklarından çevre dokuya zarar verirler ve  leke, atrofik skar gibi yan etkilere sıkça rastlanır.

 

Anahtar kelimeler: plexr, bentedavisi, Dr. Deniz Koral